Du är här:Start > Kontakt

Kontaktpersoner

Församling

Marcus Lind Pastor och församlingsföreståndare

013-24 98 01
marcus@linkoping.missionskyrkan.se

Linnea Hultman Araya Ungdomsledare

013-24 98 07
linnea@linkoping.missionskyrkan.se

Eva Altemar Diakon

013-249805
eva.altemar@linkoping.missionskyrkan.se

Maria Lundgren Diakon

013-249812
maria.lundgren@linkoping.missionskyrkan.se

Jacob Wessbo Församlingsmusiker

013-24 98 08
jacob@linkoping.missionskyrkan.se

Margaretha Dahl Församlingssekreterare

013-249800
margaretha.dahl@linkoping.missionskyrkan.se

Göran Bondesson Pastor i Lambohovskyrkan

013-4742304
goran.bondesson@equmeniakyrkan.se

Saoud Bahhi Pastor för arabiskspråkig grupp

073-5543241
saoud-bahhi@hotmail.com

Konferens

Konferens bokning/förfrågan 

013-249802
konferens@linkoping.missionskyrkan.se

Maria Johansson Café- och serveringsansvarig

013-24 98 03
maria.johansson@linkoping.missionskyrkan.se

Lars-Åke Andersson Ljudtekniker/driftstekniker

013-24 98 06
lars-ake.andersson@linkoping.missionskyrkan.se

Patrick Nilsson Vaktmästare/Konferensvärd

013-24 98 09
patrick.nilsson@linkoping.missionskyrkan.se

Styrelsen

Mathias Holmgren ordförande

013-1905051
ordf@linkoping.missionskyrkan.se

Ungdomsråd

Amanda Wedberg UR-ordförande

070-6528262
equmenia@linkoping.missionskyrkan.se